Kuriozitete

12 vjeçari krijon printer për të verbërit

altNjë 12-vjeçar dhe ka arritur të krijojë një printer me kosto të ulët, për të printuar në sistemin e shkrimit dhe të leximit, për personat që kanë humbur shikimin. Kjo është historia e Shubham Banerjee, që ka bërë xhiron e botës, me një printer të krijuar duke përdorur pjesë formuese Lego.


Read more: 12 vjeçari krijon printer për të verbërit

 

Martohet me qenin: “Nuk mund të zgjidhja partner më të mirë”!

altQuhet Amanda Rodgers, është 47 vjeç, dhe është gruaja e cila është martuar me qenin e saj me emrin Sheba. Historia e pazakontë vjen nga Londra, edhe pse martesa mes tyre u mbajt në Kroaci, përpara 200 personave të ftuar.


Read more: Martohet me qenin: “Nuk mund të zgjidhja partner më të mirë”!

   

Poshtërimi që e ktheu të riun nga obez, në instruktor palestre

altNë Britaninë e Madhe një djalë i ri, nga obez falë vullnetit të tij arriti që të bëhej instruktor palestre. Bëhet fjalë për Nathan, i cili në moshën vetëm 15 vjeçare peshonte plot 146 kilogramë, por tashmë që është 23 vjeç është bërë instruktor në palestër.


Read more: Poshtërimi që e ktheu të riun nga obez, në instruktor palestre

 

Indi, papagalli zbulon vrasësin

altGjerat me te shtrenjta per një gazetar indian ishin gruaja dhe papagalli. Megjithate, pasi u kthye nje dite nga puna ai mbeti i shokuar kur gjeti gruan e tij te vdekur dhe i vetmi i mbijetuar i shtepise ishte papagalli i quajtur Herkul. Menjehere burri njoftoi policine per te denoncuar vrasjen e gruas se tij, megjithate provat e marre nga organet kompetente nuk sugjeronin nje te dyshuar kryesor.


Read more: Indi, papagalli zbulon vrasësin

   

28-vjeçari me gjatësi 68 centimetra

altEdward Hernandez është 28 vjeç dhe ëndërron të zotërojë një fermë në periferitë e varfra të Bogotasë në Kolumbi, të ketë një të dashur dhe të ngasë një Jeep. Ai është i gjatë vetëm 68 centimetra dhe shumicën e jetës së tij e ka kaluar brenda shtëpisë pasi kërkonte të shmangte ngacmimet dhe pyetjet e shumta që i bënin njerëzit rreth përmasave.


Read more: 28-vjeçari me gjatësi 68 centimetra

 

Misteri i Trekëndëshit të Bermudës, humbën jetën 8.000 persona

altDisa statistika theksojnë se në Trekëndëshin e Vdekjes jetën e kanë humbur më shumë se 8.000 veta. Përmenden UFO-t (Objekt e paidentifikuara fluturuese), udhëtimi në nëpër kohë porse shtrohet pyetja a është ndonjë gjë e vërtet nga e gjithë kjo.


Read more: Misteri i Trekëndëshit të Bermudës, humbën jetën 8.000 persona

   

Jastëku që iu mëson si të puthni

altNëse bëni pjesë në grupin e atyre personave që pëlqejnë të përqafojnë jastëkun gjatë natës, dijeni se tashmë mund edhe ta puthni. Nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës vjen një risi e cila ndoshta do të bëjë të lumtur shumë persona të cilët janë beqarë.


Read more: Jastëku që iu mëson si të puthni

 

Disa fakte që nuk dini rreth presidentëve amerikanë

altShumë njerëz kanë lexuar dhe kanë informacione mbi presidentët e SHBA-ve, por nuk dinë çdo gjë rreth tyre. Dihet që të gjithë presidentët e SHBA-ve kanë qenë meshkuj dhe shumica e tyre kristianë, por ka disa gjëra të reja që ju nuk i dini rreth tyre.


Read more: Disa fakte që nuk dini rreth presidentëve amerikanë

   

9-vjeçarja që sfidon moshatarët, ka lexuar 364 libra për 7 muaj

altNdryshe nga moshatarët e saj, një vajzë 9-vjeçare shmang televizorin dhe lojërat kompjuterike duke preferuar që të lexojë më shumë libra. Faith Jackson ka lexuar 364 libra në 7 muaj. Ajo tha se pasionin për librat e fitoi dy vjet më parë, dhe një rol të rëndësishëm për këtë kanë luajtur edhe mësuesit e saj në shkollën fillore.


Read more: 9-vjeçarja që sfidon moshatarët, ka lexuar 364 libra për 7 muaj

 

23-vjeçarja me mjekër: Ndihem më shumë femërore dhe seksi

altNjë vajzë 23-vjeçare e cila vuan nga një sindromë, ka bërë që ti rritet mjekra më tepër se sa duhet. Harnaam Kaur tha se kjo gjë e bën të ndjehet më femërore. Qimet në fytyrën e saj filluan të shfaqen në moshën 11-vjeçare. Sindroma nga e cila vuan, bëri që qimet të përhapeshin me shpejtësi në fytyrë, duar dhe kudo në trupin e saj.


Read more: 23-vjeçarja me mjekër: Ndihem më shumë femërore dhe seksi

   

Page 1 of 61