Jup Heyckens trajneri më i mirë për vitin 2013

Instituti I statistikave të futbollit, ka bërë publike renditjen e trajnerëve për vitin 2013-të. Në kryë të listës nuk kishte si të ishte ndryshe. Jup Heyckens është shpallur më I miri për suksesin e trefishtë me bavarezet pasi fitoi Ligën e Kampioneve, Kampionatin dhe Kupën. Në vendin e dytë me 101 pikë është Jurgen Klop i Borusias së Dortmundit ndërsa në vendin e tretë është zbulimi për vitin 2013-të, Diego Simeone.


Facebook FanBox