Prezantohen anëtarët e rinj të KQZ-së

Dinar Biba ka siguruar 4 vota pro për të marrë postin e nënkryetarit të Komisionit Qendror Zgjedhor. Në seancën e ditës së enjte Kuvendi ka miratuar tre emrat për vendet vakante në Komisionin Qendror Zgjedhor, ku Denar Biba ka marrë 79 vota pro, Edlira Jorgaqi 77 vota pro, si dhe Gëzim Valeshnja me 82 vota pro.

Read more: Prezantohen anëtarët e rinj të KQZ-së

 

Presidenti i ri i Italisë, zhvillohen sot dy seanca

Pas dorëheqjes së ish-Presidentit të Italisë, Giorgio Napolitano, parlamenti italian është duke votuar për të zgjedhur presidentin e ri. Sot zhvillohet dita e dytë e votimeve pas tentativës jo të suksesshme të së enjtes. Votimi i ditës së sotme është ndarë në dy seanca, paradite dhe pasdite, ndërkohë që seanca përfundimtare do të zhvillohet të shtunën në votimin e katërt të parlamentit.


Read more: Presidenti i ri i Italisë, zhvillohen sot dy seanca

 

Presidenti i ri i Italisë, zhvillohen sot dy seanca

Pas dorëheqjes së ish-Presidentit të Italisë, Giorgio Napolitano, parlamenti italian është duke votuar për të zgjedhur presidentin e ri. Sot zhvillohet dita e dytë e votimeve pas tentativës jo të suksesshme të së enjtes.


Read more: Presidenti i ri i Italisë, zhvillohen sot dy seanca

   

Zbulohen lëvizjet e Majorit Feka jashtë Shqipërisë, udhëtoi në Mynih dhe Romë

Mësohet se lëvizja e fundit e Sokol Feka jashtë Shqipërisë ku ai gjeti vdekjen, nuk ka qenë e para. Përveç udhëtimeve në Spanjë, Sokol Feka ka kryer dhe disa lëvizje të tjera jashtë shtetit, në drejtim të Romës në Itali dhe Mynihut të Gjermanisë. Mbetet për t’u verifikuar nëse këto lëvizje të kryera nga majori kanë qenë me leje apo pa lejen e ushtrisë shqiptare. Mësohet se dalja e parë daton në dhjetor të 2013-ës,më pas në: 16 nëntor 2014-20 dhjetor 2014; 21 shtator 2014 - 30 shtator 2014 - 15 qershor 2014 - 23 korrik 2014.


 

Në pranga punonjësi i OSHEE në Korçë, u kap me lidhje të paligjshme energjie

Është arrestuar 37-vjeçari Anesti Lubonja, me banim në lagjen nr. 3 të qytetit të Korçës. Punonjësi i OSHEE-së është vënë në pranga nga uniformat blu në kushtet e flagrancës. Ai u arrestua pas një kontrolli të ushtruar në shtëpinë e tij ku u gjet një lidhje e paligjshme energjie elektrike. 37-vjeçari Lubonja u vu në pranga nën akuzën e shpërdorimit të detyrës dhe vjedhjes së energjisë elektrike.


   

Page 1 of 1100

Facebook FanBox